Utama   |   Kokurikulum  >  Info Kokurikulum

KOKURIKULUM


Semua pelajar dikehendaki menyertai tiga bahagian dalam sektor kokurikulum iaitu

  1. Kelab sukan dan permainan
  2. Persatuan dan kelab
  3. Pasukan Beruniform

Pasukan khas adalah aktiviti tambahan dan boleh disertai jika berminat


1.0 KELAB SUKAN DAN PERMAINAN

Kelab Bola Sepak dan Futsal : En Mohd Saufi B Othman
: En Mohamad Firdaus B Alias
: En Shahrizan B Salim
Kelab Ragbi : En. Mohd. Nasrul Hakim bin Mohamad Zahir
: En Syahirul Naim B Ibrahim
: En Mohamed Azrul B Abd Malek
: Pn Zairulhusni Bt Wan Zein
Hoki : Pn. Nik Anita Bt Abdul Hamid                  
: En Mohd Khalis b Khalid
: Pn Noor Izatul Hanim Bt Md. Rashadi
Bola Keranjang : En Kho Chiew Tong                                      
: En Ahmad Shah B Abdul Rahman
Badminton : Pn. Nabilah Bt Mukhtar                              
: Pn. Maslinda Bt Misran
Catur : En. Muhammad Rizal Bin Jusah               
: Pn. Siti Zarida  Bt. Ishak
Kriket : En. Mahazir Bin Othman                            
: En. Adlan Hidayah B Halim
: Pn Hjh Aini Farin Bt Ahmad Khairudin
Kelab Memanah : Pn. Haziah bt. Awang Lah                          
: Pn. Siti Dzaliha bt. Minhat
: Pn Hjh Aminah Bt Mohd Nor
Kelab Rowing & Sukan Air : Pn. Roslia Bt. Ahmad                   
: Pn. Atifah Bt Mohd
: En. Mohd Fadzil B Abd Rahman
: Tn Hj Abu Mansor Al-Maturidi Bin Taib
: Pn Kencanawati Bt Mohd Noh
Kelab Pentangue : Pn Rosmalizawati Bt Safin                         
: Pn. Rusilawati Bt Moin
: Pn. Norsyidah Bt Abdullah
Kelab Bola Tampar : Pn. Hjh Rusuwati @ Roswati Bt. Othman
: Pn. Mazliza Bt Abd Rahim
Kelab Ping Pong : Pn. Haslinda Bt Abu Hassim                      
: Cik Norwati Bt Manaf
: Pn Mimi Hairinna Bt Abdul Hamid
Kelab Bowling : Pn. Azie Nurul Akhtar Bt. Nabir                               
: Pn Azlina Nashriby Bt Mohd Baharom
: Pn. Norasiah Bt Ambia
: Pn. Farah Asnida bt Che Sariff
Kelab Sepak Takraw : En. Shahrul Nizam Bin Abu Juhari                                                           
: En Shaiful Putra B Zakaria
: En Ramli B Ahmad
: Dr. Muhammad Hafiz bin Bakar

 

PASUKAN KHAS SAS


Pasukan  Tenis : Pn Nor Aishah Bt Mahad
Pasukan Golf SAS : Pn. Khoo Poh Suan   
Pasukan Olimpiad Matematik : Pn. Hjh. Rohani bt Md. Nor                                                      
: Pn. Hjh Aini Farin Bt Ahmad Khairudin
Pasukan Robotik : En. Shahrizan B Salim                                                                  
: Pn Rufizalila Bt Mohd Radzi
: Pn Maslinda Bt Misran
Pasukan Bahas B.M SAS/HKSBP : Pn Hjh Aminah Bt Mohd Noor                                                
:En Mohd Fadzil B Abd Rahman
Pasukan Bahas B.I SAS/HKSBP : En. Ahmad Shah Bin Abdul Rahman      
: Pn. Hjh Shalwati Bt Norshal
English Drama : En Shaiful Putra B Zakaria
Drama Bahasa Melayu : Cik Norwati Bt Manaf
Scrabble : Pn Hjh Sarminah Bt Salim
Inovasi dan rekacipta : Pn Hjh Samsiah bt Radiman
: Pn Zairulhusni bt Wan Zein

 

2.0 PERSATUAN DAN KELAB

Persatuan Bahasa Melayu : Pn. Hjh Aminah Bt Mhd Noor                                  
: Pn. Nurul Aini Bt Zainudin
Persatuan Bahasa Inggeris : Pn. Hjh Sarminah bt. Salim                                        
: Pn Hjh Shalwati Bt Norshal
Persatuan Sejarah : Pn. Noor Izatul Hanim bt. Md. Rashadi                
: Pn Nor Azlina Bt Sapian
Kelab Rukun Negara : Pn. Iza Shah Riana Bt Idris                                         
: Pn Rosmalizawati Bt Safin
Persatuan Geografi dan Alam Sekitar : Pn. Roslia bt. Ahmad 
: En Muhamad Sahfuan B Sahaimin
Persatuan Astromatik : Pn. Norasiah Bt Ambia                                                
: Pn Nurul Hayati Bt Ibrahim
: En Mahazir B Othman
Kelab UNESCO : Pn Azlina Nahriby Bt Mohd Baharum                   
: Pn. Mimi Hairina bt. Abdul Hamid
: Cik Chin Siew Siew 
Kelab Inovasi Sains dan Rekacipta : Pn Haziah Bt Awang Lah                             
: Pn. Siti Zarida bt. Ishak
: Pn Hjh Samsiah Bt Radiman
: Pn Norsyidah Bt Abdullah
Kelab Fotografi dan Dokumentasi : Pn. Khoo Poh Suan                                      
: Pn Romashitah Bt Abd Rani
: Pn Rufiza Lila Bt Md Radzi
Kelab Warisan Seni [ASTARI]

: Pn Azie Nurul Akhtar Bt Nabir                                 
: Pn Norjahan Bt Besar
: Pn Norlizawaty Bt Baharin

Kelab Kesenian Islam  : Pn. Mahfuzah bt Che Cob                                         
: Pn Nabilah Bt Mukhtar
: Pn. Hjh Rusuwati @ Roswati Bt. Othman
: Pn Siti Dzaliha Bt Minhat
Kelab Pengguna dan Koperasi : Pn. Rusilawati bt. Hj. Moin                                        
: Pn Eliza Bt Khamis
Kelab Kembara dan Pelancongan : Cik Norwati bt. Manaf                                                
: En. Mohd. Nasrul Hakim bin Mohamad Zahir
Kelab Seni Visual Kreatif : Pn. Azwin bt. Shamsudin                                           
: Pn Atifah Bt Mohd
Kelab Muzik
[Gamelan, Percussion, Kompang]
: En. Banchakorn A/L Sombon
: Pn Maslinda Bt Misran
: Pn Kencanawati Bt Mohd Noh
Kelab UBK : En Syahirul Naim B Ibrahim
: Pn Nor Aishah Bt Mahad
: Pn Mazliza Bt Abd Rahim

 

3.0 PASUKAN BERUNIFORM

Pasukan Kadet Bersatu Malaysia : En Adlan Hidayah B Halim                                          
: Dr. Muhammad Hafiz bin Bakar
: En. Muhammad Sahfuan b Sahaimin
Pasukan Kadet Remaja Sekolah : En. Sharul Nizam bin Abu Juhari 
: Tn Hj Abu Mansor Al Maturidi b Taib
Pasukan Pengakap : Pn. Roslia Bt Ahmad                                                    
: Pn. Haslinda bt. Abu Hassim
: Pn. Romashitah Bt Abd Rani
: En Muhammad Rizal B Jusah
Bulan Sabit Merah Malaysia : Pn. Hjh Samsiah Bt Radiman                                    
: Pn. Mawarni Bt Mat Nasir
: En Kho Chiew Tong
Pasukan Kadet Polis : Pn. Farah Asnida Bt Che Sariff                                 
: En Mohd Saufi B Othman
: Tn Hj Azmi Rais B Ninggal
Pasukan Wind Orkestra & Pancaragam : Pn. Nik Anita bt. Che Hamid                                     
: En. Banchakorn A/L Sombon
: En Md Fadzil B Abd Rahman
Pasukan Kadet Bomba : En. Ramli bin Ahmad                                                   
: En. Mohd KhalisB Khalid
: Pn. Nurul Hayati bt Ibrahim
Persatuan Silat Cekak : En. Shahrizan bt. Salim                                               
: Pn. Hjh. Aini Farin bt. Ahmad Khairudin
Persatuan Silat Gayung : En Mohamad Firdaus B Alias
: Pn. Iza Shah Riana bt Idris 
Persatuan Taekwando : Pn. Eliza Bt Khamis 
: Pn. Norjahan bt Besar